4 powody wysokiej ceny (naprawdę) naturalnych kosmetyków

Zastanawiasz się nad kupnem naturalnego kosmetyku, ale wprost przeraża Cię cena? Faktycznie, za ekologiczny balsam do ciała zapłacisz wielokrotność ceny sklepowej. W praktyce mówimy jednak o innych produktach i zupełnie nieporównywalnej jakości. Poznaj 5 podstawowych powodów znacznej różnicy w cenie.

Cena naturalnych kosmetyków

#1 Nieporównywalnie wyższa jakość

Kosmetyki naturalne pod każdym względem (poza, z punktu widzenia masowego odbiorcy, ceną) biją na głowę produkty wielkich koncernów. Są w 100{da54550270ec6e5039a90a5a30a118e1490ea2c6d108a476ef43213781e5acc8} naturalne, właściwie pielęgnują cerę delikatnym, ale skutecznym działaniem witamin i kwasów, zapewniają prozdrowotne działanie i są przyjazne środowisku. Ekologiczne kosmetyki hamują procesy starzenia, regenerują cerę, wspierają w walce z chorobami skóry. Wszystko to za sprawą wykorzystania najwyższej jakości składników, które stanowią lwią część finalnej ceny.

Jojoba, kokos, mango, maracuja, granat, avocado – to tylko niektóre z egzotycznych roślin stosowanych w naturalnych kosmetykach. Sam koszt ich pozyskania jest stosunkowo wysoki – a przecież trzeba jeszcze uzyskać olej, ekstrakt, masło czy hydrolat, co generuje kolejne wydatki i obniża wydajność ekonomiczną. Nie o wydajność jednak chodzi w przypadku kosmetyków naturalnych – tu liczą się składniki ekologiczne, zdrowo przetworzone i pełne witamin, które muszą swoje kosztować.

#2 Skala działalności

Firmy produkujące kosmetyki naturalne to z reguły małe lub średnie przedsiębiorstwa, zatrudniające nie więcej niż kilkadziesiąt osób. Siłą rzeczy ich możliwości logistyczne, finansowe, marketingowe i produkcyjne są znacznie mniejsze niż w przypadku koncernów oferujących syntetyczne produktów zwane „kosmetykami”, które zalegają na sklepowych półkach popularnych dyskontów i supermarketów. Wyobraź sobie, że produkcja naturalnego kosmetyku trwa kilka godzin i w przeważającej mierze przebiega ręcznie, podczas gdy syntetycznego – kilka minut i jest w pełni zmechanizowana. Nietrudno domyślać się, który rodzaj kosmetyków ma korzystniejszy wpływ na zdrowie i skuteczniej dba o skórę.

#4 Samodzielna praca

Nie raz jest tak, że ta sama osoba wymyśla recepturę kosmetyku, sprowadza półprodukty, łączy je w ramach domowego warsztatu, pakuje, prowadzi sklep internetowy, kontaktuje się z klientami, a na końcu idzie na pocztę i wysyła paczkę. Dzieje się tak szczególnie często przy sprzedaży kosmetyków domowej roboty, tzw. handmade. Naturalne składniki są zatem niejedynym kosztem – produkcja, pakowanie, wysyłanie i odbieranie towaru to również nakład pracy, który obejmuje cena. W produkcji naturalnych kosmetyków nie ma bowiem półśrodków – pracy nie wykona za nas robot, trzeba się trochę pomęczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nawigacja