Moc granatu w kosmetykach

Granat znajduje swoje zastosowanie w kuchni, farmacji, ale i kosmetyce. Wiele kemów pielęgnacyjnych, balsamów, odżywek do włosów i szamponów powstaje na jego bazie. Kosmetyki ekologiczne często wzbogacone są w skład granatu. Co kryje w sobie ten owoc? Dlaczego kosmetyki naturalne tak często mają go w swoim składzie?

Właściwości kosmetyczne granatu

  • odmładza

  • ujędrnia

  • nawilża

  • odżywia

  • regeneruje i rewitalizuje

  • chroni przed promieniami UV i działaniem wolnych rodników

  • niweluje opuchlizne

Granat jest bogaty w kwas elagowy. Jest silnym przeciwutleniaczem, który wzmacnia naczynka krwionośne. Dodatkowo stosowany jest jako naturalny filtr, ponieważ skutecznie chroni przed promieniowaniem UV. W granacie zawarte są także polifenole, które zapobiegają działaniu wolnych rodników. Dzięki temu skóra chroniona jest przed zbyt wczesnym starzeniem się i wiotczeniem.

Granat zawiera także kwas omega-5. Jego działanie to niwelowanie obrzęków i opuchlizny. Dlatego jest on często spotykany jako składników kremów pod oczy. Posiada on także właściwości przeciwzapalne, więc świetnie radzi sobie ze wszelkimi ranami i urazami naskórka.

Granat to owoc, który sprzyja młodości. Spłyca zmarszczki i sprawnie zapobiega powstawaniu nowych. Odmładza i nadaje promienny wygląd skórze. Ma silne właściwości rewitalizujące, które powinny posiadać kosmetyki naturalne.

Zawiera wiele zbawiennych dla skóry witamin takich jak: A, B i C. Poza tym bogaty jest w potas, magnez, wapń, sód i fosfor. Granat karmi więc skórę wszystkim, czego ta potrzebuje.

Jedną z największych broni granatu, są taniny. Działają ściągająco i antybakteryjnie. Ponadto regulują wytwarzanie sebum, odpowiadają za prawidłową pracę gruczołów łojowych. Taniny tworzą barierę ochronną na zewnątrz, ale wnikają również w głąb skóry. Regenerują głębokie warstwy naskórka.

Jak widać granat to owoc o zachwycającym smaku, ale i właściwościach. Odmładza, regeneruje, reguluje i nawilża. Nic więc dziwnego, że jego fenomen w świecie kosmetyki wciąż rośnie. Kosmetyki naturalne na bazie granatu są więc warte szczególnej uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nawigacja