Dlaczego warto sięgnąć po kosmetyki naturalne

Jeśli wiesz, że kosmetyki naturalne są super, to dlaczego ich nie kupujesz? Bo są drogie – to zapewne jedyny i najważniejszy powód. W niniejszym wpisie postaram się obalić mit dotyczący wysokiej ceny naturalnych kosmetyków, pokazując Ci, że jest ona tak naprawdę iluzoryczna.

Kosmetyki naturalne - dlaczego warto

Wydajność

W jednym z poprzednich wpisów pisałam, że kosmetyki naturalne są drogie w zakupie, a teraz staram się przekonać, że w rzeczywistości są… tanie?! Gdzie tu logika? Już wyjaśniam: otóż paradoksalnie są one jednocześnie tanie i drogie; tanie w użytkowaniu, bo wydajne i starczają na długi czas, a drogie, bo ich zakup jest nawet kilkukrotnie wyższy niż koszt syntetycznego „kosmetyku” ze sklepowej półki. Sumarycznie wychodzi pewnie mniej więcej na to samo pod względem cenowym, tylko że syntetyczne kosmetyki kupuje się częściej i w niższej cenie, a naturalne – zdecydowanie rzadziej, ale drożej.

Zdrowie

Kupując kosmetyki naturalne, płacisz za jakość. Otrzymujesz najwyższej jakości, balsamy, masła i kremy, które bazują na w pełni organicznych i ekologicznie przetworzonych składnikach. Dzięki temu rośliny i zioła wykorzystane w produkcji naturalnych kosmetyków zachowują swoje naturalne, prozdrowotne właściwości, przekazując ją Twojej skórze i organizmowi. W przypadku kosmetyków syntetycznych nie ma o tym mowy – one nie tylko nie pomagają Twojemu zdrowiu, ale wręcz mogą mu zagrozić! Tylko spójrz, ile w ich składzie elementów, które trudno posądzić o jakikolwiek związek z naturą.

Podsumowując, kosmetyki naturalne są drogie w zakupie, ale wydajne w codziennym użyciu i zapewniają długotrwałe oraz jednocześnie korzystne dla zdrowia działanie, podczas gdy kosmetyki syntetyczne, ze sklepowych półek są tanie, mało wydajne i mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nawigacja