Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

Chociaż według synoptyków fala największych upałów w naszym kraju minęła, nie oznacza to wcale, że przestajemy interesować się letnią pielęgnacją. Wielu z nas ze słońcem spotka się przecież jeszcze na urlopie w południowych krajach, a i w Polsce zapowiadane są pojedyncze słoneczne dni.

W ostatnim czasie na naszym blogu skupiliśmy się na organicznych produktach związanych z ochroną, ale też zwiększeniem wrażliwości skóry na promieniowanie UV. Mogliście przeczytać, jakie substancje naturalne działają jak filtry, a jakich unikać w wyjątkowo słonecznych dniach.

Nie możemy jednak zapominać o tym, co dzieje się po naszej ekspozycji na słońce. Jeżeli potrzebujemy pierwszej pomocy i dalszej pielęgnacji po oparzeniu słonecznym, do tych celów możemy wykorzystać organiczne składniki. Wystarczy, że zajrzymy w swoje zapasy spożywcze, a wcześniej zaopatrzymy się dodatkowo w kilka łatwo dostępnych ekologicznych produktów, aby stworzyć domowe kosmetyki łagodzące skórę po opalaniu.

Domowa pierwsza pomoc po opalaniu

W pierwszej kolejności schłodźmy skórę lodem – ukoi to ból i pomoże zredukować zaczerwienienia. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie użycie okładów, wykonanych z produktów trzymanych wcześniej w lodówce, które nie tylko schłodzą, ale również od razu będą pielęgnować poparzoną skórę. Możemy zastosować między innymi:

  • sok z aloesu, który ma działanie przeciwzapalne i hamuje aktywność wolnych rodników;
  • jogurt, maślankę lub zsiadłe mleko, tworzące na skórze barierę chroniącą przed drażniącymi czynnikami zewnętrznymi i jednocześnie nawilżające skórę;
  • okłady z płatków owsianych, które również zredukują stan zapalny i złagodzą pieczenie.

Jakie domowe kosmetyki stosować później?

W czasie, gdy skóra się regeneruje, należy ją natłuszczać i nawilżać oraz pomagać jej w odbudowywaniu naturalnego płaszcza lipidowego. Do tego celu możecie stosować oleje, np. olej z czarnuszki czy nawet bardzo popularny słonecznikowy, a także masło shea. Dodając do wybranego oleju kwasu hialuronowego, otrzymacie prosty domowy kosmetyk świetnie regenerujący skórę po opalaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nawigacja