Jesienna pielęgnacja dłoni

Jesienna pielęgnacja dłoni to konieczność. Nadszedł czas, w którym skóra rąk jest szczególnie narażona na wysuszenie. Spierzchnięte ręce to nic przyjemnego. Tym bardziej, że są one wizytówką każdego z nas. Dlatego warto zadbać o to, aby pielęgnacja dłoni jesienią była skuteczna. Silny wiatr, wilgotne powietrze i ciągłe opady mogą nasilać problem wysuszonej skóry. Jak sobie z tym radzić? Naturalne kremy są najlepszym rozwiązaniem.

Co szkodzi skórze dłoni?

  • zmienność temperatur (zimno na zewnątrz, gorąco w pomieszczeniach)
  • niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak wiatr, chłód, mróz
  • częste korzystanie z intensywnie zapachowych mydeł, które naruszają naskórek
  • chemiczne substancje takie jak detergenty

Nawilżaj, aby pielęgnacja dłoni była skuteczna

O tym, że warto stosować nawilżające kremy do rąk zdaje sobie sprawę każdy. Niestety niewiele osób bierze pod uwagę fakt, że środki jakich używają, działają jedynie na krótką metę. Produkty drogeryjne do pielęgnacji dłoni bazują na chemicznych dodatkach. Mogą powodować alergię. Ponadto w wielu preparatach tego typu zastosowane zostały bardzo tłuste substancje, które ciężko wchłaniane są przez skórę. Zbyt oleista konsystencja nie karmi skóry, a jedynie tworzy na jej powierzchni barierę. Tłuste dłonie mogą powodować problemy związane z komfortem codziennych czynności. Pielęgnacja dłoni wymaga odpowiednich preparatów

Stosuj naturalne preparaty

Naturalne kremy do rąk stworzone są na bazie ekologicznych, roślinnych składników. Ich wchłanialność jest bardzo duża, więc zniwelowany zostanie problem tłustych rąk. Naturalne kremy zawierają oleje awokado, kokosa lub babassu, które świetnie regenerują i nawilżają. Ponadto posiadają wiele witamin i mikroelementów, za które skóra dłoni podziękuje pięknym wyglądem.

Nawilżaj wewnętrznie

Nie zapominaj, że odpowiednie nawilżenie skóry to nie tylko stosowanie kremów pielęgnacyjnych. Dobrze nawodniony organizm charakteryzuje piękna, elastyczna skóra. Dlatego pamiętaj o piciu co najmniej dwóch litrów wody dziennie. Jeżeli masz problem z regularnym nawadnianie, wykorzystuj aplikacje mobilne, które co godzinę przypominają o wypiciu szklanki płynów.

Dobrze dobrane, naturalne preparaty to klucz do pięknych, zadbanych i gładkich dłoni. Pamiętaj, że ręce są wizytówką człowieka. Warto więc zadbać o ich odpowiednią pielęgnację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nawigacja