Kosmetyki ekologiczne w zimowej pielęgnacji

Nadchodząca zima to dla naszej skóry jedna z najtrudniejszych pór roku, dlatego naszym instynktownym wyborem są wtedy specjalnie przeznaczone na ten okres ochronne kremy do rąk i naturalne kremy do twarzy. Czy jednak taka mała zmiana jest wystarczająca, aby uchronić się przed wszystkimi zagrożeniami, jakie czyhają na naszą skórę zimą?

O tej porze roku jesteśmy szczególnie narażeni na zmieniające się warunki atmosferyczne, mróz, przejmujący, zimny wiatr, a także częste zmiany temperatury podczas przemieszczania się z zewnątrz do wewnątrz pomieszczeń. Dodatkowo wnętrza najczęściej są po prostu ogrzewane, mało kto myśli natomiast o kontrolowaniu zachowania w nich odpowiedniej wilgotności. Nasza skóra po pobycie w takich pomieszczeniach ma często tendencję to przesuszania. Sucha skóra jest z kolei bardziej podatna na czynniki atmosferyczne.

Naszą odpowiedzią na to zamknięte koło drobnych, a jednak dokuczliwych, zagrożeń dla zdrowia skóry powinna być odpowiednia zimowa pielęgnacja. Korzystając z ekologicznych kosmetyków, możemy zapewnić sobie odpowiedni poziom nawilżenia i ochrony skóry, tym samym nie doprowadzając do jej przesuszenia i powstawania podrażnień. Na co należy więc zwrócić szczególną uwagę, dbając o skórę zimą?

Ekologiczne kosmetyki ochronne

Naturalny krem do twarzy zabezpieczy Twoją skórę przed wiatrem i mrozem. Skóra twarzy jest w zimie szczególnie narażona na ich oddziaływanie, bo choć możemy szczelnie owinąć się szalikiem aż po same oczy, nie jest to idealne rozwiązanie. Wydychana przez nas para wodna może osadzać się na szaliku i przy skrajnie niskich temperaturach nawet zamarzać. Dobrze dobrany, tłusty, ochronny krem do twarzy najlepiej spełni swoje zadanie.

Wyjątkowo sumiennie przyłóż się do ochrony delikatnej skóry ust. To ona jest najwrażliwszą częścią twarzy i jako pierwsza zaczyna zdradzać objawy podrażnienia z powodu niskich temperatur i suchego powietrza. Usta narażone na takie warunki, zostawione bez odpowiedniego nawilżenia i zabezpieczenia, będą miały tendencję do pękania. Zaopatrz się w organiczny, bogaty w pielęgnujące oleje balsam do ust i używaj go jak najczęściej.

Drugą częścią ciała, którą również musimy często wystawiać na działanie mrozu, są dłonie. Niestety nie wszystkie czynności na zewnątrz możemy zrobić w rękawiczkach. Jeśli zdecydujesz się na naturalny krem do rąk, zabezpieczysz ich skórę przed ciężkimi warunkami atmosferycznymi. Jednocześnie nawilżysz ją i złagodzisz powstałe wcześniej podrażnienia. Pamiętaj, aby stosować krem do rąk przynajmniej przed każdym wyjściem na zewnątrz.

Nie tylko ochrona

Prawie całe ciało (poza twarzą) możemy zabezpieczyć przed niskimi temperaturami w zimie przy pomocy odzieży. Niestety może to być niewystarczająca ochrona w sytuacji, kiedy wchodząc do ogrzewanych pomieszczeń, zdejmujemy wierzchnie warstwy ubrania. Skóra ma kontakt z ciepłym, suchym powietrzem i może mieć tendencję do wysuszania. Dlatego warto na co dzień stosować ekologiczny balsam do ciała, a dwa razy w tygodniu dokładnie scrubować ciało, aby usunąć z niego nadmiar suchego naskórka.

Zimą nie możemy zapomnieć również o włosach. One tak samo ciężko znoszą częste zmiany temperatur, a w szczególności zimny wiatr i suche powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach. Aby uniknąć przesuszenia i łamania się włosów, stosuj organiczne szampony o działaniu nawilżającym, a po myciu pamiętaj o używaniu ochronnej odżywki.

W nadchodzącym sezonie nie łatwo mogą mieć również nasze stopy. Przemakające buty, spacery w niskich temperaturach czy brak możliwości zmiany zimowego obuwia w trakcie długotrwałego przebywania w ogrzewanym pomieszczeniu mogą wystawić je na sporą próbę. Dlatego podczas peelingu całego ciała szczególną uwagę powinniśmy zwrócić właśnie na stopy. Do codziennej pielęgnacji warto wykorzystywać naturalny krem, który zmiękczy i zregeneruje naskórek.

Stosując odpowiednią pielęgnację, możemy mieć pewność, że nasza skóra całkiem dobrze zniesie okres zimowy, a po sezonie odwdzięczy się dobrym stanem i zdrowiem. Pamiętaj tylko, aby zapewnić sobie na najbliższe miesiące najlepsze ekologiczne kosmetyki, a przez całą zimę będziesz cieszyć się świeżością i blaskiem swojej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nawigacja