Naturalne kosmetyki – jak i od czego zacząć

Jako Polacy, mamy coraz większą świadomość na temat zdrowego trybu życia, w tym także codziennej pielęgnacji. Grono osób wybierających naturalne produkty stale się poszerza. Jeżeli również Ty chcesz rozpocząć swoją przygodę z naturalnymi kosmetykami, odpowiednio się do tego przygotuj, w czym pomocne będą poniższe porady.
naturalne kosmetyki

Kosmetyki naturalne – dobry wybór

Niezależnie od tego, dlaczego chcesz zrezygnować z drogeryjnych kosmetyków i wybrać ich naturalne odpowiedniki, jest to dobra i przede wszystkim zdrowa dla Ciebie i Twojej skóry decyzja. Zapewne zdajesz sobie sprawę ze szkodliwego składu sklepowych produktów kosmetycznych, więc nie ma sensu rozpisywać się na ten temat. Zresztą na blogu pojawił się już tekst o tym, czym różnią się eko kosmetyki od drogeryjnych. W każdym razie obecnie istnieje bardzo szeroki wybór – kosmetyki naturalne produkowane są przez setki małych, średnich i wielkich firm. Jak znaleźć odpowiedni produkt, który jest godny zaufania?

Aby zweryfikować naturalność danego kosmetyku, naucz się czytać skład wypisany się na etykiecie. Zwróć uwagę, czy znajdują się w nim nazwy, które mogą budzić zaniepokojenie i sugerować, że masz do czynienia z wysoko przetworzoną substancją pochodzenia syntetycznego. Parabeny, emulgatory, chemiczne konserwanty, stabilizatory, silikony, barwniki, rozpuszczalniki itp. wykluczają naturalność danego kosmetyku. Wybierając eko kosmetyki, dowiedz się, czy zawarte w składzie oleje są nierafinowane i tłoczone na zimno – w przeciwnym razie nie będą miały swoich prozdrowotnych właściwości. Pamiętaj również, że zasadniczo naturalne kosmetyki bazują na składnikach pochodzenia roślinnego.

Zdrowa zmiana

Jeżeli chcesz rozpocząć przygodę z ekologicznymi kosmetykami, wyrzuć do kosza te, które stosujesz obecnie – nie będą Ci więcej potrzebne. W zamian za nie zakup naturalne:

  • mydło do rąk;
  • krem, masło lub balsam do twarzy, rąk, stóp i ciała;
  • płyn do kąpieli;
  • szampon do włosów.

Wybierając konkretne produkty, nie kieruj się tylko ceną. Mimo że jest ona istotna, nie zapominaj, że naturalne kosmetyki nie mogą być tanie, ponieważ po prostu cechują się wyższą jakością i są zdrowsze niż drogeryjne odpowiedniki. Nie bój się zapłacić więcej, ponieważ w zamian otrzymujesz naprawdę trwałe i wydajne kremy, masła, balsamy oraz inne środki do codziennej pielęgnacji.

Chcąc wypróbować naturalne kosmetyki i nie wydawać od razu kilkudziesięciu lub kilkuset zł, warto zamówić znacznie tańsze próbki o niewielkiej pojemności. Stosując je przez krótki czas, na własnej skórze przekonasz się, czy warto zaufać im na dłużej. Miej jednak na uwadze, że pozytywne efekty regularnego stosowania kosmetyków naturalnych są widoczne dopiero po kilku, kilkunastu tygodniach. W każdym razie na pewno warto się nimi zainteresować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nawigacja