Naturalne oczyszczanie twarzy domowymi metodami

Skóra bardzo łatwo wchłania wszystko, co ją otacza, w tym również bakterie i zanieczyszczenia. Chcąc zadbać o jej kondycję, trzeba pamiętać o jej regularnej dezynfekcji. Niestety, drogeryjne i sieciowe kosmetyki nie są żadnym rozwiązaniem, ponieważ same zawierają mnóstwo syntetycznych składników. Na szczęście istnieją naturalne, domowe metody na oczyszczanie twarzy, o których piszemy w niniejszym artykule.

naturalne oczyszczanie twarzy

Zaskórniki, pryszcze, przebarwienia, krosty, podrażnienia – to tylko niektóre z dolegliwości będących efektem brudnej i nieoczyszczonej skóry twarzy. Ponieważ w powietrzu jest zawieszonych wiele nieprzyjemnych substancji, należy ją codziennie oczyszczać, aby uniknąć problemów. O tym, dlaczego warto sięgnąć po kosmetyki naturalne w tym celu, pisaliśmy już wielokrotnie, niemniej nie każdy ma możliwości, żeby wydać na nie co najmniej kilkadziesiąt zł. Dlatego chcemy przedstawić 3 naturalne, ale domowe i dzięki temu tanie lub nawet w pełni darmowe sposoby oczyszczania twarzy.

1. Inhalacje

Inhalacje, zwane inaczej mini saunami, polegają na zagotowaniu wrzątku i wlaniu go do miski z uprzednio przygotowanymi ziołami, a następnie przyłożeniu twarzy blisko tafli i przykryciu głowy ręcznikiem, tak aby para wchłaniała się w skórę, a nie wydostawała się na zewnątrz. Doskonałe dla cery są napary z takich roślin jak rumianek, melisa, mięta, szałwia czy skrzyp polny. Inhalacje warto wykonywać kilka razy tygodniowo – gwarantują one podobne korzyści jak kosmetyki ekologiczne.

2. Maseczki

Domowe maseczki wykonuje się z połączenia takich składników jak np. banan, ogórek, jabłko, twaróg, oliwa z oliwek, miód, marchew czy płatki owsiane – mieszane w różnych kombinacjach i proporcjach. Maseczka powinna być na tyle elastyczna i gęsta, żeby dało się ją nałożyć na twarz bez ryzyka spłynięcia. Dzięki niej szybko pozbędziesz się zanieczyszczeń zalegających na skórze – nawet, jeśli są głęboko ukryte.

3. Peelingi

Bardzo skuteczną dezynfekcję twarzy zapewniają również naturalne, domowe peelingi, które są łatwe do przygotowania w domowych warunkach – nie ma potrzeby odwiedzać kosmetyczki, aby je wykonać. Wystarczy, że obraną pomarańczę, płatki owsiane zmieszane z miodem bądź mieszankę rozdrobnionych owoców i warzyw wetrzesz w skórę, pozostawiając je na twarzy przez kilkanaście minut, a już po kilku takich zabiegach odczujesz wyraźną różnicę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nawigacja