Naturalne piękno to Twoje codzienne wybory

Na naszej stronie koncentrujemy się przede wszystkim na kosmetykach naturalnych, które pomagają Twojej skórze odzyskać blask i wzmocnić ją na przyszłość. Jednak by czuć się zdrowo i pięknie, potrzeba czegoś więcej, niż inwestycji w zawartość podręcznej kosmetyczki. Poznaj 3 filary naturalnego piękna skóry i całego ciała. Jeden już znasz, a pozostałe…?

1. Zdrowia dieta

Ktoś kiedyś słusznie zauważył: jesteś tym, co jesz. I faktycznie, dieta ma przeogromny wpływ na nasze życie – powstrzymuje lub przyspiesza choroby, wpływa na samopoczucie, wagę, samoocenę, chęci do życia i aktywności, można by tak wymieniać w nieskończoność. A przecież nie chodzi o to, by każdy odżywiał się perfekcyjnie, niczym sportowiec z najwyższej półki, który zwyczajnie musi jeść bardzo restrykcyjnie. Jest wiele różnych diet, więc ważne, aby stosować taką, która odpowiada naszym potrzebom. Podkreślmy: naszym. Sąsiadka schudła jedząc to i to? Nam wcale może to nie pomóc. Dlatego tak istotne jest konsultowanie diety ze specjalistami, lekarzami. To wiedza, w którą warto inwestować. Nie warto zresztą sprowadzać diety to sposobu na schudnięcie, to zbyt banalny ogólnik. Diety przede wszystkim umożliwiają dostarczanie pozytywnych, niezbędnych substancji odżywczych do organizmu, na przykład by go wzmacniać i uodparniać przed chorobami. Nawet bez przestrzegania konkretnej, spisanej diety, warto pamiętać o kilku podstawowych, uniwersalnych, cennych regułach:

  • lepiej jeść mniej, ale częściej, niż rzadziej, ale obficiej;
  • trzeba codziennie jeść warzywa i owoce, z przewagą tych pierwszych;
  • warto ograniczyć spożycie mięsa, za to zwiększyć przyjmowanie ryb;
  • potrawy można przygotowywać na parze, nie zawsze gotować czy smażyć;
  • w tłuszczach, cukrach, białkach i innych składnikach nie ma nic złego – najgorsza jest przesada, brak umiaru, monotonia.

Dzięki zdrowej diecie, wzmacniasz skórę, paznokcie, włosy. Piękniejesz, co widać po odstawieniu szkodliwych potraw. Spróbuj i daj świadectwo, że było warto!

2. Aktywny tryb życia

Podobnie długą listę zalet można postawić przy formach aktywności. Dzięki temu, że się ruszamy, nie tylko zrzucamy zbędne kilogramy, ale przede wszystkim pobudzamy metabolizm, uruchamiamy wiele innych, cennych procesów, wzmacniamy mięśnie i stawy, pobudzamy układ krążenia, oddechowy, nabieramy krzepy i kondycji. Skóra ma okazję pooddychać, a pobudzone komórki ożywić wygląd. Choć w chwilę po treningu wyglądasz zapewne mało wyjściowo, regularna aktywność sprzyja estetycznemu wyglądowi całego ciała. I nie mówimy tu wcale o konieczności podejmowania się ekstremalnych wyzwań, charakterystycznych dla profesjonalnego sportu. Można przecież popływać, pojeździć na rowerze, pobiegać, poskakać na trampolinach, gimnastykować się czy zapisać na siłownię albo regularnie grać w piłkę ze znajomymi. Możliwości jest wiele – wszystko zależy od Ciebie.

Podsumowując, pamiętaj o tym, że same kosmetyki ekologiczne nie wystarczą, by uzyskać 100-procentowo pożądany efekt wizualny. Piękna skóra, piękne ciało potrzebują zdrowej, optymalnej diety i sporej ilości ruchu na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nawigacja