Olej rycynowy – ekokosmetyk, który leczy

Olej rycynowy jest rewelacyjnym ekokosmetykiem, który ma również właściwości lecznicze. Jest też bardzo łatwo dostępny i tani. Zanim jednak wybierzecie się do najbliższej apteki, aby zaopatrzyć się w olej do zastosowania kuracji wewnętrznej, przeczytajcie, jakie ma działanie.

Stosowany doustnie działa bardzo silnie przeczyszczająco, nie powinien być więc stosowany zbyt często i jedynie w trudniejszych przypadkach!

Olej z rącznika pospolitego, bo tak nazywa się roślina, z której pozyskiwany jest ten surowiec, może być jednak stosowany w formie okładów na skórę i w tej postaci łagodzi bóle głowy czy kręgosłupa. Ze względu na jego właściwości regenerujące i przeciwzapalne, olej rącznikowy pomaga w leczeniu zmian trądzikowych i łagodnych oparzeń.

Okłady z podgrzanego oleju rycynowego przynoszą również ulgę w bólach brzucha. Mimo że byłby idealnym, naturalnym terapeutykiem, łagodzącym bóle menstruacyjne, nie powinno się go stosować w trakcie miesiączki. Powinny się go wystrzegać również kobiety w ciąży i dzieci.

Olej rycynowy jako ekokosmetyk

W formułach mydeł służy do tworzenia piany. Odpowiada za nie reakcja zmydlania, ta sama, która powoduje efekt przeczyszczający po spożyciu oleju rycynowego. Dodatek tego surowca do mydła do golenia powoduje, że piana wytworzona z kosmetyku jest gęsta i zwarta. Tym samym umożliwia łagodne prowadzenie ostrza po skórze.

Zabiegi olejowania wykonywane tym ekokosmetykiem zamykają łuski, sprawiając, że włosy stają się gładkie i błyszczące, niwelują też rozdwojone końcówki. Włosy pielęgnowane olejem rycynowym są miękkie i grube, dobrze zregenerowane. Olej przyspiesza ich wzrost. Jest naturalną alternatywą dla odżywek do rzęs, brwi i paznokci.

Olej rącznikowy bardzo dobrze rozpuszcza sebum i zanieczyszczenia skóry, dotlenia ją, a jednocześnie praktycznie nie zapycha porów. Można więc zrobić z niego domowy ekokosmetyk do mycia twarzy. Wystarczy połączyć go z odrobiną innego, pielęgnującego oleju i własny, domowy produkt mamy gotowy.

Analizując głębiej właściwości oleju rycynowego, możemy znaleźć jeszcze wiele jego zastosowań kosmetycznych, a każdy z nas prawdopodobnie znajdzie choć jedno dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nawigacja