Organiczny kosmetyk wprost z kuchni – awokado

Awokado od jakiegoś czasu robi prawdziwą furorę na naszych stołach. Ten egzotyczny owoc to pyszna skarbnica zdrowych składników, które przynoszą wiele dobrego całemu organizmowi człowieka.

Awokado pochodzi z Ameryki Południowej i jest znane od tysięcy lat ze względu na swoje właściwości odżywcze oraz prozdrowotne. W kuchni może być stosowane zarówno w formie nieprzetworzonej, jak i być składnikiem bardziej skomplikowanych dań. Charakteryzuje się grubą, zieloną skórką, pod którą kryje się maślany miąższ, otaczający dużą pestkę. Jadalny miąższ tego owocu ma lekko słodki smak, który może kojarzyć się z orzechami.

Jednak smak awokado to tylko jedna z zalet, jakie przypisuje się temu niezwykłemu owocowi. Miąższ awokado zawiera niezbędne dla człowieka witaminy (A, C i E), jest źródłem nienasyconych tłuszczy i białka oraz mającej korzystny wpływ na naszą odporność i wygląd skóry i włosów miedzi. Skład tego owocu sprawia, że jest on organicznym kosmetykiem, z którego możemy korzystać na dwa sposoby – zarówno od wewnątrz, jedząc awokado, jak i bezpośrednio na skórę, tworząc ręcznie robione, domowe maseczki i używając kosmetyków z dodatkiem oleju awokadowego.

Co dobrego oferuje awokado dla skóry?

Jesteśmy na blogu o organicznych kosmetykach, dlatego skupimy się właśnie na korzystnym oddziaływaniu awokado na naszą skórę i włosy. Śmiało można powiedzieć, że olej z tego owocu, który jest najczęściej używanym w kosmetykach surowcem, stanowi sam w sobie naturalny kosmetyk, zapewniający kompleksową pielęgnację i ochronę skóry. Na jego bazie z powodzeniem możemy tworzyć produkty, jedynie wzmacniając jego działanie innymi dobroczynnymi substancjami.

Olej z awokado:

  • odżywia skórę, sprawiając, że staje się promienna, jędrna, wygląda zdrowiej i młodziej;
  • pomaga odbudowywać naturalną barierę lipidową, przez co poprawia funkcje ochronne skóry;
  • z tego samego powodu pozytywnie wpływa na nawilżenie, zapobiegając utracie wody z naskórka;
  • dzięki wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy C chroni przed wolnymi rodnikami;
  • jest idealnym kompresem dla skóry suchej i popękanej – pomaga goić drobne rany i łagodzić zmiany łuszczycowe;
  • stanowi rewelacyjny organiczny kosmetyk do skóry głowy – stosowany jako wcierka hamuje łupież i wypadanie włosów;
  • jest bardzo delikatnym filtrem przeciwsłonecznym.

Wypróbujcie koniecznie ten wartościowy owoc w diecie i w ręcznie robionych kosmetykach, a pokochacie go od pierwszego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nawigacja