Sekret działania naturalnych maseł do ciała

Jednym z popularniejszych kosmetyków organicznych, które są sprzedawane na polskim rynku, stały się masła. Ich w pełni naturalny skład pozwala uzyskać wiele niezwykle korzystnych efektów dla skóry, która dzięki tego rodzaju pielęgnacji staje się zdrowsza i piękniejsza niezależnie od typu cery. Poznaj bliżej ten specyficzny rodzaj kosmetyków i zalety płynące z wyboru ekologicznych substancji.

O masłach słów kilka

Skojarzenie ze spożywczym masłem, którym smarujemy chleb i używamy do smażenia, wydaje się uzasadnione. Organiczne masła kosmetyczne są bowiem tłuste, mają twardą konsystencję i przede wszystkim wypełniają je składniki odżywcze pochodzenia roślinnego. Masło kosmetyczne można kupić jako osobny produkt pielęgnacyjny, ale bywa on także składnikiem innych środków – np. balsamów, kremów czy scrubów.

W jednym i drugim przypadku cel jest jeden: wykorzystać „witaminowy zastrzyk” często egzotycznych roślin i wspomóc odbudowę skóry poprzez nawilżenie, odżywienie, wzmocnienie. Egzotycznych? Najpopularniejsze masła wytwarza się bowiem z awokado, oliwy, kakao, mango czy drzewa shea. Żadnego z nich nie wyprodukujemy poprzez własną uprawę na terenie Polski, ale na szczęście producenci i dystrybutorzy kosmetyków naturalnych sprowadzają je bezpośrednio z krajów Afryki, Azji czy Ameryki Południowej, gdzie są wytwarzane w oparciu o tradycyjne metody i zrównoważone źródła surowców.

Jakie masło wybierać

Masła nie są wyłącznie domeną producentów naturalnych kosmetyków. Również duże firmy od lat dostarczają na rynek produkty nazywane masłami. Różnią się jednak konsystencją oraz składem. W przeciwieństwie do tworzonych w domach lub niewielkich manufakturach „koncernowe” produkty zawierają substancje konserwujące oraz sztuczne, syntetyczne dodatki, które mogą psuć efekt dawany przez organiczne składniki.

Poza tym najlepsze domowe kosmetyki, także masła są tłoczone na zimno i nierafinowane. Rafinacja jest procesem, który pozbawia substancji ich najlepszych, naturalnych właściwości, znacznie ograniczając ostateczny efekt, na czym przecież Ci nie zależy, gdy inwestujesz pieniądze w zdrowie i urodę. Dlatego zanim kupisz masło, sprawdź w jego opisie lub na opakowaniu, w jaki sposób i gdzie zostało wyprodukowane. Wszelkie sztuczne dodatki w składzie powinny zniechęcać do zakupu. Lepiej wydać trochę więcej, ale kupić 100-procentowo naturalny biokosmetyk o potwierdzonym działaniu.

Pamiętaj, że organiczne masła do ciała mają twardszą konsystencję, a zmiękcza je dopiero wcieranie w skórę – wtedy stają się lepkim kremem. Mają różne kolory i zapachy, czasami produkuje się także warianty bezwonne. To oczywisty efekt, skoro czasem wykorzystuje się ziarna kakaowca, a innym razem mango albo awokado.

Dlaczego polecamy masła

Czytając ten tekst, na pewno zauważasz pozytywny stosunek do maseł pielęgnacyjnych. Trudno jednak o inne podejście, skoro wiadomo, jak dobrze działają na skórę niezależnie od wieku, płci czy rodzaju cery. To zasługa wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych, żelaza, magnezu, potasu czy witamin (z grupy B, A, D, E, C, E, PP).

Efekty:

  • ochrona przed skutkami zmian temperatur i warunków atmosferycznych;
  • zabezpieczenie przed promieniowaniem ultrafioletowym;
  • intensywne nawilżenie;
  • gruntowne oczyszczenie;
  • trwała regeneracja;
  • głębokie odżywienie;
  • walka z rozwojem wolnych rodników.

Wystarczy wybrać dobre masło, a następnie używać go, kiedy się chce, nanosząc na oczyszczoną skórę całego ciała, również twarzy. Na początku zdziwisz się „trudną” konsystencją, ale szybko pokochasz naturalnie piękne efekty stosowania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nawigacja